środa, 13 kwietnia 2016

Rzecz o guzikach (4)

Pewnie się zastanawiacie co jeszcze można napisać o guzikach, po serii moich postów. Dziś będzie o guzikach wykonanych z użyciem wszelkiego rodzaju nici i sznurków. Osobiście jestem wielką ich fanką i nawet myślałam, żeby niektóre z nich zatrzymać i zacząć kolekcjonować właśnie tego typu guziki, ale... jakoś za dużo mi tu tych guzików :)

Na początek, guziki wykonane NA SZYDEŁKU

Nie bardzo skomplikowane, ale jakże atrakcyjne :) Oczywiście w środku jest wypełnienie, ale leciutkie. Te ze zdjęcia powyżej, jak również w wersji różowej, rozeszły się błyskawicznie. Już wiem czym się zajmę, jak wyprzedam całą kolekcję ;)

Trawa/rafia

Do rzadkie w mojej kolekcji, zaczęłam je doceniać kiedy zobaczyłam podobne na wystawie w Paryżu, o której pisałam już wcześniej. Te guziki zostały wykonane na bazie plastikowej formy, wokół której została nawinięta rafia. Poniżej w wersji zielonej i brązowej.

Technika mieszana

Moja kolekcja obfituje w piękne guziki wykonane z plastiku bądź innego materiału ze sznurkową dekoracją.


Niektóre nie są tak piękne, ale zapewniam Was, że wszystkie bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów, ponieważ powstały z połączenia dwóch nietypowych materiałów.

Guziki-Gwiazdki z celuloidu i sznurka sutasz

Plastikowe miseczki wypełnione sznurkiem
A to już mieszanka: w większości są to guziki plastikowe lub z celuloidu z różnymi sznurkami. Wyjątkiem jest ten na dole, który jest wykonany z plastiku (albo bakelitu - jeszcze nie sprawdzałam pod wrzątkiem) i drewna lub wikliny. Te guziki również rozeszły się natychmiastowo.
I jeszcze takie zielone na plastikowej bazie.

Które się Wam najbardziej podobają?

4 komentarze:

 1. Są faktycznie piękne- wyglądają jak małe arcydzieła sztuki współczesnej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, dawno Cię nie było :) Guziki piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Chciałabym obiecać, że się poprawię, ale coś nie mogę znaleźć czasu a nic ostatnio. Jak się otwiera biznes to potem tak jest.

   Usuń