niedziela, 13 stycznia 2013

Kwieciście na zimę

Zmierzyłam się z kolejnym wyzwaniem: zimowy płaszcz! 
Nie miałam problemu z wyborem modelu, ponieważ tylko jeden miał poniżej 3 kropek trudności ;-) Tak naprawdę wybrałam prosty model ze względu na wzorzystą tkaninę. Co prawda było trochę pracy z dopasowaniem wzoru, całe szczęście, że miałam spory nadmiar materiału, ale myślę, że się udało.
Wykrój to płaszcz bez kołnierza, mod. 110 z marcowego numeru Burdy 2012, który można zobaczyć tutaj. Jako, że płaszcz miał być ciepły, zamiast cienkiej podszewki użyłam pikowanej podszewki z ocieplaczem.


Trochę miałam z tym roboty: ręcznie przyfastrygowałam wszystkie zapasy, żeby płasko się układały. Niestety nie chciały 'słuchać się' żelazka... Ale jestem zadowolona z końcowego efektu. Materiał w kwiaty kupiłam w sklepie internetowym Skład Bławatny. Strona oferuje bardzo ciekawe materiały, dość nietypowe i raczej niespotykane w innych sklepach.


Płaszcz dobrze się nosi zarówno do spódnicy jak i do spodni. Brak kołnierza to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Można otulić się ciepłym szalem (albo futerkiem) i gotowe.

 

3 komentarze:

  1. bajerancko dopasowane i w ogóle cudny wzór! fajnie ten płaszcz uszyłaś:)) aaa no i jakbyś mogła to zlikwiduj tę weryfikację obrazkową, co..?:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowny ten płaszczyk, fajny materiał. No i widać, że cieplutki.

    OdpowiedzUsuń